Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Erametsaomanikud uuendavad metsa üha usinamalt (2014-09-01 17:50:15)

Erametsaomanike huvi oma metsa eest hoolitsemise vastu on viimastel aastatel olnud nähtav. Metsa uuendamise mahud kasvavad jõudsalt ja toetuste taotlemine on paaril viimasel aastal olnud üle ootuste aktiivne.
„Võrreldes eelmise aasta esimese poolega on toetusraha küsitud ca 1,5 korda rohkem. See aga tähendab ka suuremat tööde mahtu – seda toetust saab siis, kui mets juba on uuendatud“, selgitas Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun. „Aastatega on erametsade hooldamise mahud kasvanud. Ennekõike on see tublide metsaomanike teene, kuid kaasa aitavad toetused ning võimalused metsaühistutelt abi saada. Näiteks kevadine taimede jaotamine toimus metsaühistute poolt juba üle-eestiliselt“, täpsustas Aun.
Metsa uuendamise toetusraha jagub vaid poolele sellest mahust, mida küsitakse. Metsauuendamise toetuste eelarve 2014. aasta esimeseks pooleks on 0,6 milj. eurot. Taotlusi laekus aga suvel toimunud esimesse toetusvooru ligemale 1,3 miljoni euro ulatuses, neist füüsilistelt isikutelt summas 600 000 eurot ja juriidilistelt isikutelt 670 000 euro ulatuses. Ligemale pool toetuste mahust on taotletud metsaühistute otsesel abil.
Toetusraha abil saab istutatud ligikaudu 2,5 miljonit taime ning tehtud 3000 hektarit maapinna mineraliseerimist. Lisaks tuleb arvestada, et paljud metsaomanikud teevad metsauuenduse toetusi küsimata.
Toetuste väljamaksmisel saavad eelise väiksemad erametsaomanikud, kelle toetusvajadus kaetakse täies ulatuses, seda summat ületavad suuremad taotlused saavad osalise rahastuse.
Tänavu saab Erametsakeskusele metsa uuendamise toetuse saamiseks esitada taotlusi kuni 1. detsembrini. Toetuse taotlejal tasub silmas pidada, et uuendustöö peab olema tehtud juba enne toetuse taotlemist. Täpsem info toetuste kohta: www.eramets.ee/toetused<http://www.eramets.ee/toetused>
Metsaomanikel, kes kavatsevad metsa uuendada tuleval kevadel, tasub juba praegu läbi mõelda, kui palju on uuendustöödeks tarvis istikuid. Kevadel on ettevalmistusteks juba hilja, sest nagu viimaste aastate kogemused näitavad, ei pruugi kibedal istutusajal taimi enam jaguda. Oma sooviga tasub pöörduda kohalikesse metsaühistutesse, kes korraldavad istikute ühisostu ja annavad lisaks ka asjalikku nõu maapinna ettevalmistustööde osas.Allikas: Erametsakeskuse 01.09.2014 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.