Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaminister kohtus maailma tipplooduskaitsjatega (2014-09-01 05:12:28)

Eelmisel nädalal kogunes Tallinnas Rahvusvahelise Looduskaitseliidu (IUCN) Liigikaitsekomisjoni juhtnõukogu (SSC), et arutada päevakajalisi üleilmseid loodushoiuprobleeme, näiteks võõrliikidega toimetulekut, ohustatud liikide elutingimuste parandamist, ninasarviku sarvede salakaubavedu.

Maailma suurima looduskaitseorganisatsiooniga kohtunud keskkonnaministri Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on Eesti looduskaitsel mitu edulugu, mille kogemusi maailma riikidega jagada. Näiteks on kasvanud merikotka arvukus, ka vanametsa olukorraga seotud valgeselg-kirjurähnil läheb Eestis hästi. Samuti on looduse tervisest aimu andvate tippkiskjate arvud ilusad - meil leidub ligi 200 hunti, 600 karu ja umbes 450 ilvest.

"Eesti pindala on väike, kuid sellegi poolest oleme oma laiuskraadil üks liigirikkamaid piirkondi. Sadakond aastat teadlikult ja hästi kaitstud Eesti loodusest annavad tõestust kõik need hundid, karud ja ilvesed, kes meie metsades ennast hästi tunnevad, mujal Euroopas on aga haruldased. Rahvusvahelises Looduskaitseliidus kaasalöömine võimaldab meil anda oma panuse üleilmsesse looduskaitsesse," rääkis looduskaitsjatega kohtunud keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus

Nõukogu tõi siia 45 looduskaitse tippeksperti Euroopast, Aafrikast, Aasiast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast - kokku 21 riigist. Nende hulgas on erinevaid spetsialiste, kelle uurimisteemad ulatuvad seentest ninasarvikuteni, mereelustikust võõrliikideni, liigikaitsest liikide taasasustamiseni.

Rahvusvaheline Looduskaitseliit on vanim ja suurim globaalne keskkonnaorganisatsioon, millel on enam kui 1200 liikmesorganisatsiooni, sealhulgas üle 200 riigi valitsuse ja enam kui 900 mittetulundusühingut. IUCN tegevus on jaotunud kuude komisjoni, kus osaleb enam kui 11 000 teadlast ja eksperti kogu maailmast.

IUCN määrab maailma looduskaitse üldised suunad, määratleb/selgitab tähtsamad probleemid ja teadlaste ning praktikute koostöös töötab välja ka abinõud nende lahendamiseks.

Looduskaitseliidu liikmeteks Eestis on Keskkonnaministeerium ja Eestimaa Looduse Fond.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.