Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei: koolitee olgu kõigile turvaline (2014-08-30 10:24:03)

Koolialguse nädalal hoolitseb politsei suuremate jõududega selle eest, et kõik koolilapsed võiksid end liikluses turvaliselt tunda.

Septembri esimestel päevadel on nii ülekäiguradade kui ka ristmike juures väljas korrakaitsjad koos vabatahtlike ja partneritega Maanteeametist, et veenduda selles, et jalakäijad ning autojuhid üksteist märkavad ning mõlema teekond jätkuks turvaliselt. Samuti pööravad korrakaitsjad neil päevadel rohkem tähelepanu sellele, et autojuhid liiguksid nõuetekohase kiirusega ning igal autos viibijal oleks kinnitatud turvavöö.

„Kindlasti tasuks koolialguse nädalal olla eriti hoolas ja tähelepanelik ning varuda kannatust ja aega, kuna suureneb liiklusintensiivsus nii linnades kui ka nende läheduses asuvatel teelõikudel. Kõigile täiskasvanud liiklejatele, kelle käitumismalli lapsed sageli üle võtavad, paneme südamele, et liiklusreegleid järgides väheneb oht sattuda liiklusohtlikesse olukordadesse ning õnnetustesse,“ ütles Politsei- ja Piirivalveameti politseileitnant Veiko Kommusaar.

„Lastevanematel soovitame algklasside õpilastega üheskoos juba tuttav koolitee läbi käia, et juhtida tähelepanu liiklusmärkidele, ülekäiguradadele ning ühistranspordipeatustele. Mõistlik on üle korrata elementaarsed liiklusreeglid – kuldreegel olgu: peatu, kuula ja vaata,“ lisas politseileitnant.

Kuna 3. septembril külastab pealinna Ameerika Ühendriikide president Barack Obama, tuleks kõigil tallinlastel sel päeval varuda tavapärasemast rohkem aega ja tähelepanu, sest mitmetel Tallinna kesklinna tänavatel on liiklus häiritud või ajutiselt piiratud. Jälgida tuleks ajutisi liiklus- ja parkimismärke ning juhinduda korrakaitsjate ja reguleerijate nõuannetest. Võimalusel tasuks 3. septembril südalinna vältida, siiski ei takista erinevad liikluspiirangud Tallinnas ühegi lapse kooliteed ning kesklinna koolid on kõigile ligipääsetavad.

Nii nagu mullu, jagab politsei selgi aastal kõikidele 1. klassi laste vanematele ohutusraamatu, mis on heaks abimaterjaliks turvalise kasvukeskkonna kujundamiseks. Ohutusraamat on kättesaadav ka politsei veebilehel https://www.politsei.ee/et/ennetus/yle-eestiline/ohutusraamat.dot .

Allikas: Politsei- ja Piirivalveamet

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.