Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Uus jäätmekava keskendub jäätmetekke vähendamisele (2014-08-25 11:52:41)

Keskkonnaamet korraldab riigi uue jäätmekava tutvustamiseks koostöös Keskkonnaministeeriumiga kohalikele omavalitsustele suunatud seminarisarja, mille eesmärgiks on täpsustada kohalikele omavalitsustele pandud ülesandeid, anda suuniseid jäätmekavade ajakohastamiseks ning tutvuda jäätmekäitlusprojektide rahastamisvõimalustega. Senini oli põhirõhk jäätmete ladestamise vähendamisel ja nende taaskasutamisel, uus kava keskendub enam jäätmetekke vähendamisele.

Esimene seminar toimub 29. augustil Pärnus ning viimane 26. septembril Tallinnas. Seminarile on oodatud kõikide omavalitsuste esindajad ja spetsialistid.
Seminaril osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. Pärnu seminarile registreerimine lõpeb 25. augustil ning Tartu, Jõhvi, Otepää ja Tallinna seminaridele 1. septembril.

Riigi jäätmekava on kogu jäätmevaldkonda hõlmav arengudokument, milles kirjeldatakse olulisemad valdkonna arengu põhimõtted ja meetmed koos tegevustega järgnevaks seitsmeks aastaks. Jäätmekavas seatakse kolm strateegilist eesmärki, millede saavutamisel väheneb jäätmeteke ja jäätmete ohtlikkus, suureneb jäätmete ringlussevõtu tase ning väheneb jäätmetest tulenev keskkonnarisk.

Riigi jäätmekava koostamise kohustus tuleneb EL jäätmedirektiivist. Jäätmeseaduse kohaselt tuleb jäätmekava ajakohastada iga viie aasta järel. Seminaride täpne päevakava, toimumisajad ning kohad on leitavad Keskkonnaameti veebilehelt http://www.keskkonnaamet.ee/uudised-ja-artiklid/seminar-riigi-jaatmekava-2014-2020/.


Allikas: Keskkonnaameti 25.08.2014 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.