Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Toidutootjad: olukord võib muutuda kriitiliseks (2014-08-12 15:32:43)


Põllumajandusminister Ivari Padar ja väliskaubandusminister Anne Sulling arutasid tänasel erakorralisel kohtumisel toidusektori esindajatega Eesti põllumajandustootjate ja toidutööstuste olukorda ja riigi võimalusi aidata ettevõtjail Vene sanktsioonide järel toime tulla. Ühiselt leiti, et esmatootjate olukord võib kiiresti muutuda kriitiliseks.

„Kõige olulisem on aidata ettevõtjatel hoida Vene sanktsioonide mõju minimaalsena ja kohaneda uue olukorraga. Esimesena on vaja tule alt välja tuua tootmisesse investeerinud esmatootjad,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Praegune olukord näitab väga selgelt, kui oluline on töödelda tooraine kohapeal ja leida valmistoodangule alternatiivsed turud.“

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling kinnitas, et riik aitab ettevõtjaid uute sihtturgude leidmiseks vajalike otsekontaktide loomisel, kasutades Eesti välisesinduste võrgustikku ja aukonsuleid. „Uute turgude otsimisel tuleb oluline informatsioon tootjatelt – kuhu nad saavad ja tahavad oma kaubaga minna. EAS saab pakkuda tuge kontaktreiside läbiviimisel, samuti ekspordikonsultantide kogemust,“ ütles Sulling.

Väliskaubandusministri sõnul saab töö toidukaupadele uute turgude leidmiseks siduda ka teiste sektoritega. „Vene turule alternatiivide leidmine on ka pikemas perspektiivis Eesti majanduse huvides,“ märkis minister Sulling.

Sanktsioonidega toimetulemiseks koordineeritakse tegevusi ettevõtjatega ühiselt. Tänasel kohtumisel arutati sektori abistamise meetmeid alates Euroopa Liidu ülestest võimalustest ja alternatiivsete turgude otsimisest kuni laenude tagamiseni. "Peame hoidma kõik võimalused töös – üheaegselt otsima nii alternatiivseid turge kui ka hoolitsema, et põllumajandustootjad suudaksid kriitilises olukorras toime tulla," sõnas minister Padar.

Mõlemad ministrid rõhutasid kohtumisele järgnenud pressikonverentsil, et praeguses Euroopa julgeolekuolukorras tuleb üles näidata solidaarsust kohalike toidutootjatega - lahendusi otsivad riik ja ettevõtjad ning iga tarbija saab kaasa aidata, kui tarbib kohalikku toidukaupa.

Tänasel erakorralisel arutelul Põllumajandusministeeriumis osalesid Toiduliidu, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Põllumeeste Keskliidu, Eesti Talupidajate Keskliidu, Eesti Kalaliidu, Eesti Aiandusliidu, Eesti Piimaliidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning mitmete ettevõtete esindajad.

Vene Föderatsiooni peaminister Dmitri Medvedev teatas 7. augustil, et Moskva kehtestab täieliku embargo looma- ja sealihale, puu- ja aedviljadele, linnulihale, kaladele, juustule, piimale ja piimatoodetele Euroopa Liidust, USAst, Austraaliast, Kanadast ja Norrast.

OTSEÜLEKANNE PRESSIKONVERENTSIST: http://uudised.err.ee/v/majandus/01c6402c-2884-40cf-b4d5-cb3fc5f21084


Allikas: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Põllumajandusministeerium

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.